در روزهای گذشته گزارش هایی از کاربران دریافت کردیم مبنی بر اینکه ایمیل هایی دریافت کرده اند حاوی پیام هایی که از آنها تقاضا شده بود وارد پنل ایمیل خود بشوند.
در متن یکی از این نامه ها عنوان شده بود که حجم باکس ایمیل شما پر شده و برای افزایش حجم باکس ایمیل خود و ارتقای آن اینجا را کلیک کنید که با کلیک بر روی لینک مربوطه از شما تقاضای وارد کردن ایمیل و رمز عبور ایمیل را کرده و پس از وارد کردن اطلاعات شما وارد محیطی شبیه به ایمیلتان شده که در آن به دروغ باکس ایمیل شما را ارتقا می دهد.
در یکی دیگر از این نامه ها عنوان شده بود که ما به تازگی متوجه شدیم که فردی از کشور چین چندین بار تلاش کرده وارد ایمیل شما بشود، برای اینکه ما مطمئن شویم شما نیستید لطفا اینجا را کلیک کرده و هویت خود را تایید کنید.
طبیعی است که با درج اطلاعات ایمیل در صفحه لاگین تقلبی، اطلاعات اکانت ایمیل شما در اختیار هکر قرار گرفته و با استفاده از سیستم های SMTP/POP3 اقدام به ارسال ایمیل های تبلیغاتی و ایمیل های اسپم از اکانت شما می کنند که این مورد نه تنها باعث سوء استفاده از منابع ایمیل شما می شود، بلکه اعتبار آدرس ایمیل شما را پایین برده و موجب می شود که نامه های ارسالی شما دیگر وارد اینباکس مخاطبین شما نشود و سرویسدهندگان ایمیل دنیا مانند یاهو و جیمیل، آدرس ایمیل شما را اسپم تلقی کنند و یا آدرس دامین شما وارد لیست های سیاه سیستم های امنیتی سرورهای مختلف دنیا شود.
موکدا گوشزد می کنیم که شرکت موج آفرینان کویر تمامی اطلاع رسانی ها و هشدارها را از طریق سیستم تیکتینگ پورتال پشتیبانی به مشتریان خود ارسال کرده و یا در قسمت اخبار وب سایت مطالب عمومی را درج خواهد کرد. ما در هیچ ایمیلی از شما تقاضای وارد کردن رمز عبور نکرده و نخواهیم کرد. لذا به هیچ عنوان به این ایمیل ها پاسخ نداده و نامه را برای ما فوروارد کنید تا ما از طریق شناسایی آدرس آی پی این هکران، نسبت به مسدود سازی آدرس ارسال کننده در فایروال و دیوار آتش سرور اقدام کنیم.

سه شنبه, دسامبر 22, 2015

« بازگشت