مرکز آموزش

چک کردن ایمیل در نرم افزار Microsoft Outlook  پرینت این مقاله

قبل از شروع این آموزش چنانچه از اینترنت پرسرعت استفاده می کنید می توانید این آموزش را بصورت تصویری ببینید. حجم ویدئو کمتر از 10 مگابایت است. لینک آموزش ویدئو

نرم افزار Microsoft Outlook چيست؟
نرم افزار Microsoft Outlook ابزاري مناسب و كارآمد براي نگهداري و مديريت ايميلها، برنامه كاري، نگهداري اطلاعات تماس و بسياري قابليتهاي ديگر خانگي و اداري ميباشد، بدين منظور در صورت تمايل به استفاده از اين نرم افزار و انجام تنظيمات مربوطه جهت دريافت و ارسال ايميلها ميتوانيد از اين راهنما استفاده نماييد.

Microsoft Outlook ‌يا Outlook Express
شركت مايكروسافت به همراه تمام سيستم عامل هاي ارائه شده خود از Windows 98 تا كنون چند نرم افزار كاربردي را نيز به صورت رايگان جهت استفاده مشتريان خود تعبيه نموده است، از جمله آنها Outlook Express‌ ميباشد. بنابراين اين برنامه را ميتوان نسخه رايگان Microsoft Outlook‌ دانست.
Outlook Express نسبت به Microsoft Outlook داراي امكانات كمتري بوده و تنها قابليت استفاده شخصي را دارا است، اگر شما در شركتي كار ميكنيد كه برخي امكانات و اطلاعات خود را به كاربران از طريق نرم افزارهاي Microsoft Exchange و يا Microsoft Share point Portal Server ارائه ميكند، Outlook Express قادر به دست يابي به اين اطلاعات براي شما نخواهد بود و شما مجبور خواهيد شد كه نسخه كامل اين نرم افزار يعني Microsoft Outlook را تهيه و نصب نماييد، اما اگر تنها قصد دريافت ايميلهاي خود و آرشيو و كار بصورت Off-Line با آنها را داريد Outlook Express به خوبي پاسخگوي نياز شما خواهد بود.

انجام تنظيمات جهت دريافت ايميل
1- براي شروع به كار تنظيم اين برنامه، ابتدا آن را اجرا نماييد.

 


شكل 1 - اجراي برنامه Microsoft Outlook

برای تنظیم نرم افزار Outlook شرکت مایکروسافت جهت دسترسی به ایمیل وب سایت خود دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.
کاربران محترم وب سایت های طراحی شده توسط شرکت زرین محاسبان آرتا! لطفا دستورالعمل های پیش فرض را مگر در مواردی که طور دیگری یادداشت شده است با جایگزین نمودن zarrin-arta.ir با نام دامنه واقعی خود دنبال نمایید.
برای تنظیم نرم افزار کلاینت Outlook خودتان برای کار کردن با ایمیل وب سایت خود:
1.Outlook را اجرا کنید. اگر برای نخستین بار نرم افزار را برای ایمیل تنظیم می کنید به گام 4 مراجعه کنید.
2.چنانچه نرم افزار را قبلا برای ایمیل دیگری تنظیم نموده اید از منوی Tools گزینه Account Settings را انتخاب کنید.
3.در پنجره Account Settings دکمه New را کلیک کنید.4.در پنجره ای که مانند شکل فوق باز می شود، دکمه Yes و پس از آن روی دکمه Next کلیک کنید.
5.نام، نشانی ایمیل (مثلا info@zarrin-arta.ir)، و رمز عبور خود را در پنجره Add New E-mail Account مانند شکل زیر وارد نمایید.
6. تیک گزینه Manually configure server settings or additional server types را بگذارید و دکمه Next را کلیک کنید.7. گزینه Internet E-mail را انتخاب و دکمه Next را مانند شکل زیر کلیک کنید.8. تنظیمات: نام، نشانی ایمیل کامل (مثلا info@zarrin-arta.ir) را وارد نمایید.
* در لیست کرکره ای Account Type، گزینه Pop3 را انتخاب کنید و مانند شکل زیر نام سرورهای ورودی و خروجی را وارد نمایید.
* در فیلد User Name، نشانی کامل ایمیل خود را شامل zarrin-arta.ir@ بگذارید.
* پس از ایجاد این تنظیمات، کلیک دکمه Next شما را به پایان تنظیمات می برد.9. روی دکمه More Settings کلیک کنید. همچنین برای گشودن پنجره زیر از درون نرم افزار می توانید اینگونه عمل کنید:
* در منوی Tools، روی منوی Options و سپس از پنجره باز شده سربرگ Mail Setup را برگزینید. ذیل قسمت E-mail Accounts روی دکمه E-mail Accounts کلیک کنید.
* یک اکانت را انتخاب، و از بالای فهرست اکانت ها دکمه Change و پس از آن دکمه More Settings را کلیک کنید
10. حال روی سربرگ Advanced کلیک کنید.
* سرور ورودی باید 110 باشد.
* سرور خروجی باید 25 را بدون رمزنگاری استفاده کند. اما در سرور جدید عدد 25 را به 465 و رمزنگاری را بر روی SSL تنظیم نمایید
11. روی سربرگ Outgoing Server کلیک کنید. از انتخاب شدن گزینه My outgoing server (SMTP) requires authentication اطمینان حاصل نمایید. همچنین دکمه رادیویی Use same settings as my incoming mail server نیز باید انتخاب شود.12. دکمه های OK، NextFinish، Close و OK را به ترتیب کلیک کنید.
13. اکنون تنظیمات شما پایان یافته است. برای نخستین بار با ورود به نرم افزار Outlook ، ایمیلی مبنی بر خوش آمد گویی از شرکت مایکروسافت دریافت خواهید کرد.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

در همین زمینه

بارگزاری فایل در سرور توسط Cpanel File manager
برای آپلود فایل بر روی هاست دو روش وجود دارد: 1- استفاده از FTP که آموزش آن در پرتال موجود است...
ایمیلم کار نمی کند
بر اساس تجربه و با توجه به اطمینانی که به سرور داریم عرض می کنیم در طول چند سال تجربه و تا به...
چک کردن ایمیل بصورت آنلاین
برای چک کردن ایمیل خود بصورت آنلاین، به آدرس www.yourdomain.com/webmail بروید (البته بجای...

Powered by WHMCompleteSolution

logo-samandehi